#Chytré vodoměry Přehled novinek v aplikaci Chytré vodoměry.cz

V posledních měsících jsme přidali hned několik nových funkcí do aplikace Hlídač spotřeby.cz, které souvisí především s aktuálním obdobím rozúčtování. Níže přinášíme jejich přehled.

Pro správce i nájemníky: Stažení historických dat ve formátu Excel i CSV

Dosud bylo možné stahovat aktuální náměry vodoměrů i výsledky rozúčtování ve zvoleném období. Nově lze u jednotlivých vysílačů stáhnout i historická data po hodinách a provést tak libovolné další výpočty v Excelu. Budeme rádi, pokud nám dáte vědět, jak data dále používáte, abychom případně mohli pokrýt v budoucnu i tyto případy přímo v aplikaci.

Obrazovka s nově přidaným tlačítkem pro stažení historických dat

Pro správce: Rozúčtování ohřevu vodu

V sekci Rozúčtování se při výběru teplé vody nově objevuje možnost vyplnit cenu za ohřev vody. V tabulce rozúčtování se pak zobrazí samostatný sloupec s náklady na ohřev v daném bytě. Tyto údaje jsou dostupné i ke stažení ve formátu Excel a CSV.

Obrazovka s možností rozúčtování ohřevu vody

Tabulka rozúčtování s cenou za ohřev

Pro správce: Souhrnné výpočty

V rozúčtování jsou nyní vidět také souhrnné údaje o celkové spotřebě, rozdílu měření, rozúčtované ceně za vodu na m3 a další.

Nově přidaná možnost zobrazení souhrnných údajů

Pro správce: Výpočet spotřeby na osobu a den

K bytům je možné nově zadat počet nahlášených osob. V rozúčtování je pak u každého vidět celková spotřeba na osobu i spotřeba na osobu a den. Průměrná denní spotřeba vody na osobu v domácnosti je v ČR přibližně 90 litrů.

Nově při zadání počtu osob lze zobrazit spotřebu na osobu a den

Pro správce: Vizuální kontrola pozvaných uživatelů

Správci mohou nájemníkům v aplikaci udělit přístup k datům k jejich bytu. Nově mají správci vizuální kontrolu, jestli se uživatel do aplikace nakonec registroval či nikoliv. U registrovaných uživatelů se objeví zelená "fajfka", u neregistrovaných se zobrazí text "neregistrovaný".

Pro správce je nově vytvořena vizuální kontrola pozvaných uživatelů

Vyzkoušejte tyto nové funkce ihned přihlášením do aplikace na https://app.hlidacspotreby.cz.