#Návrh rozvaděče Online aplikace Návrh rozvaděče.cz nově umožňuje kombinovat přístroje od všech předních výrobců

Ačkoli by si to výrobci přístrojů přáli, v praxi často není možné složit rozvaděč jen z jedné značky přístrojů. Z technických důvodů nebo kvůli přáním zadavatele je nutné kombinovat přístroje různých značek. Aplikace Návrh rozvaděče.cz s touto možností jako jediná v Evropě počítá a umožňuje nově získat dokumentaci k rozvaděčům složených z přístrojů od všech předních výrobců včetně firmy ABB, BONEGA, EATON, OEZ a v přípravě jsou i další.

V aplikaci bylo dosud nakonfigurováno přes 4000 rozvaděčů. Díky skutečnému fyzikálnímu výpočtu tepelného zatížení a okamžitému vygenerování dokumentace včetně výrobního štítku tak již aplikace ušetřila elektrikářům tisíce hodin a přispěla k vyšší bezpečnosti elektroinstalací. Každý výrobní štítek navíc obsahuje QR kód, který umožňuje přes mobilní telefon okamžitě načíst dokumentaci k danému rozvaděči přímo v terénu.

Načtení dokumentace k rozvaděči pomocí QR kódu

Získání dokumentace k již existujícímu rozvaděči

Díky velké databázi přístrojů a kombinaci různých značek je možné v aplikaci nakonfigurovat rozvaděč přesně dle již existujícího rozvaděče v terénu. Aplikace automaticky provede fyzikální výpočet tepelného zatížení a pokud je vše v pořádku, vygeneruje aplikace výrobní štítek a veškerou potřebnou dokumentaci dle platných norem. Vše tak lze vyřešit za pár minut.

Získání výrobního štítku po úpravě rozvaděče

Obdobně jako v předchozím bodě lze v aplikaci Návrh rozvaděče.cz nakonfigurovat již existující rozvaděč, i když nebyl v aplikaci původně vytvořen, a provést potřebné úpravy jako například výměnu značky jističe, přidání dalšího přístroje, atd. Obratem tak získáte nový výrobní štítek tentokrát již s QR kódem a veškerou platnou dokumentací. Díky QR kódu je možné v budoucnu přes mobilní telefon načíst dokumentaci k danému rozvaděči, provést v aplikaci Návrh rozvaděče.cz pouze potřebné úpravy bez nutnosti nakonfigurovat celý rozvaděč znovu. Získáte tak snadno novou dokumentaci včetně nového výrobního štítku.

Skutečný fyzikální výpočet tepelného zatížení

Ukládání rozpracovaných rozvaděčů a možnost kopírování již existujících

Nově je také možné se přihlásit do aplikace pomocí jména a hesla. Díky tomu mohou uživatelé ukládat i rozpracované rozvaděče a dokončit je později. Dokumentace k již Vámi vytvořeným rozvaděčům je trvale uložena a je možné ji stáhnout i kdykoliv v budoucnosti. Lze také snadno zkopírovat již Vámi vytvořený rozvaděč, provést drobné úpravy, a získat tak dokumentaci bez nutnosti vytvářet celý rozvaděč znovu.

Změna názvu aplikace

V souvislosti s novými funkcemi došlo také ke změně jména aplikace z Ověření návrhu.cz (www.overeni-navrhu.cz) na Návrh rozvaděče.cz (www.navrh-rozvadece.cz). Všechny existující QR kódy a odkazy na výrobních štítcích zůstávají funkční. Změna jména také otevírá do budoucna možnost vygenerování dokumentace i podle jiných norem než jen dle "Ověření návrhu" podle ČSN EN 60439-3, ale např. dle normy pro "Krabice a úplné kryty" podle ČSN EN 60670-24.

Aplikace umožňuje kombinovat přístroje od všech předních výrobců

Ještě jste aplikaci Návrh rozvaděče nevyzkoušeli?

Zde je přehled hlavních výhod:

 1. Velmi široké možnosti kombinací přístrojů včetně unikátních „chráničojističů BONEGA“ jen v jednom modulu, přepěťových ochran apod.
 2. Nevnucuje konkrétní značku rozvaděčových skříní ani přístrojů. Sortiment skříní (nyní téměř 900 typů) i přístrojů lze i na základě Vašich požadavků neustále rozšiřovat.
 3. Skutečný fyzikální výpočet tepelného zatížení při daném zapojení přístrojů, podle kterého jsou nabídnuty pouze odpovídající skříně. Máte tak vždy jistotu, že nehrozí nebezpečí požáru kvůli tepelné zátěži.
 4. Automaticky vyplněná, vždy platná dokumentace. Vaše rozvodnice tak nebude při revizi nikdy zbytečně zamítnuta. Jediné, co je v rámci administrativy nutné provést, je vyplnění protokolu o kusovém ověření, ke kterému obdržíte navíc podrobné pokyny. Ostatní dokumentaci stačí jen podepsat.
 5. Díky výrobnímu štítku s QR kódem může revizní technik nebo elektrikář přímo v terénu načíst dokumentaci k danému rozvaděči.
 6. Není třeba stahovat žádný program, vše funguje přímo v prohlížeči.
 7. Jediný systém, který vyřeší také případy kdy:
  • Přijdete k již zabudovanému prázdnému rozvaděči na stavbě
  • Budete upravovat rozvaděč a potřebujete novou dokumentaci
  • Vše co lze odvodit, aplikace sama odvodí. Celý proces trvá obvykle jen cca 10-15 minut. Aplikace se neptá na žádné zbytečné údaje.
  • Platnost pro celé EU

Systém lze nezávazně vyzkoušet na www.navrh-rozvadece.cz. Pokud vygenerovanou dokumentaci nakonec nepoužijete, nic se neděje.

Cena

Cena za vygenerování dokumentace se odvíjí od počtu zabraných modulů v rozvaděči. Moduly zabrané přístroji BONEGA jsou zdarma. Dokumentace k rozvaděčům složených pouze z přístrojů BONEGA je tedy vždy zdarma. Platbu lze provést bankovním převodem i platební kartou.

Více informací naleznete na www.navrh-rozvadece.cz.

PS. Líbí se Vám naše online aplikace pro návrh rozvaděčů? Podívejte se také na naše online řešení pro hledání úniků vody na https://chytrevodomery.cz.