#Chytré vodoměry Nové funkce v aplikaci Chytré vodoměry: Alarmy a stavy baterií

V aplikaci Chytré vodoměry je nově možné nastavit řadu alarmových hlášení, která automaticky ihned dorazí uživateli na email.

V lednu jsme v aplikaci Chytré vodoměry.cz přidali hned několik nových funkcí

Alarmová hlášení

V aplikaci Chytré vodoměry je nově možné nastavit řadu alarmových hlášení, která automaticky ihned dorazí uživateli na email.

Alarmy lze nastavit zvlášť pro studenou a teplou vodu i pro celkovou spotřebu vždy pro každou větev, budovu, byt nebo vysílač. Nastavení platí vždy jen pro aktuálně přihlášeného uživatele a odesílají se na email, který uživatel uvedl při registraci. Nemusíte se tedy bát, že nájemcům nebo dalším lidem, kterým jste umožnili přístup, začnou nečekaně chodit emaily.

Obrazovka s tlačítkem nastavení alarmů

V současné době aplikace podporuje následující typy alarmů. Další jsou v přípravě.

Podezřelý výkyv ve spotřebě

Má jediné nastavení a to pouze Aktivní / Neaktivní. Po aktivaci aplikace začne sama vyhodnocovat případné podezřelé úniky vody nebo naopak poklesy spotřeby jen na základě historických dat. Výhodou je, že nemusíte předem studovat maximální a minimální spotřeby vody v dané větvi. 

 Spotřeba za poslední hodinu

Umožňuje vždy v celou hodinu porovnat spotřebu s nastavenými limity. Je možné nastavit libovolný počet alarmů. Jeden např. pro vyšší spotřebu jen jako varování, další pro opravdu vysokou spotřebu pro urgentní situace a další pro nízkou spotřebu např. pro zjištění, že v celé budově přestala téct voda.

 Spotřeba vody v daných hodinách

Především v nočních hodinách, kdy je spotřeba vody minimální, lze snadno odhalit drobnější chyby ve vodoinstalaci jako například špatné těsnění atd. Naopak vyhodnocení nulové spotřeby v denních hodinách umožňuje zkontrolovat, že jsou např. starší rodiče v pořádku.

Při spuštění alarmu dojde automaticky ihned k odeslání emailu na emailovou adresu uvedenou uživatelem při registraci. Kromě toho lze také spuštění alarmů zkontrolovat nahoře na úvodní straně aplikace. Tento přehled slouží především jako kontrola v případě, že by emaily z nějakých důvodů nedorazily. Jednotlivé události lze v případě potřeby Archivovat, čímž dojde k jejich skrytí na úvodní straně.

Výkyv ve spotřebě

Hlídání stavu baterií vysílačů

Společně s údaji o spotřebě vysílače odesílají také informace o stavu své baterie. Díky tomu mají administrátoři v aplikaci neustálý přehled o stavu baterie všech vysílačů. Baterie je vyměnitelná a vydrží minimálně 5 let do další výměny vodoměrů (samotný vysílač není třeba měnit). Stavy baterií mohou administrátoři najít v sekci Přehled vysílačů.

Hlídání spotřeby a stavu baterií jednotlivých vysílačů

Doufáme, že se Vám nové funkce budou líbit. Budeme rádi za případné další náměty na vylepšení.