Jednomodulový “chráničojistič” i jako přepěťová ochrana

Zřejmě dobře víte, že firma BONEGA úspěšně dodává na trh miniaturizovaný proudový chránič s nadproudovou ochranou (“chráničojistič”) v rozměrech běžného jednomodulového jističe. Přístroj je dodáván v chráničové konstrukci jak typu “AC”, tak i “A”. Z toho vyplývá nejen úspora místa, ale díky příznivé ceně i možnost ideálního rozdělení jištění do více obvodů.

Co však možná nevíte je i jeho schopnost sehrát v elektrickém obvodu AC 230V roli přepěťové ochrany (stupeň D).

Jak je toho dosaženo?

V přístroji je implementován malý varistor.

Jakou schopnost varistor má?

Jde o varistor, který zvládá dříve popisovaný stupeň “D” nově označován jako stupeň III. Nenahradí pochopitelně stupeň II či dokonce stupeň I, ale jistě ochrání spotřebiče před malým přepětím.

Pokud navíc takovému elektrickému obvodu předchází stupeň I a stupeň II, tak se tímto přístrojem docílí velmi spolehlivé napájení.

V obvodech chráněných proudovým chráničem s nadproudovou ochranou BONEGA tedy není nutná přepěťová ochrana typu D (III).

Rozměrový výkres jednomodulového "chráničojističe" BONEGA

Jednomodulový “chráničojistič” BONEGA

Jednomodulové chráničojističe jsou k dispozici i v aplikaci Návrh rozvaděče.cz

Oblíbená aplikace www.navrh-rozvadece.cz umožňuje samozřejmě do rozvaděčů přidat i chráničojističe BONEGA. Snadno tak získáte veškerou dokumentaci včetně výrobního štítku s QR kódem pro rychlou úpravu rozvaděče v budoucnu.

Mohlo by vás také zajímat ...

 a) Instruktážní videa k propojení jednomodulových RCBO:

b) Automatické nahazovače, které jsme nedávno představili jsou již naskladněny a plně v prodeji. Úspěšně lze jimi nahradit i stykače, navíc s výhodou velmi malé spotřeby energie. Pokud jste ještě neviděli, nahráli jsme na náš YouTube kanál video s vysvětlením jejich funkce: https://www.youtube.com/watch?v=WoHPZwf6UbQ. Koncová cena jednomodulového automatické nahazovače je 1780 Kč, pro získání obchodních podmínek a nákupní ceny pro vás nás neváhejte kontaktovat.

c) Protipožární a kouřotěsné skříně aktuálně žádané především v únikových cestách (snadné a cenově přijatelné konstrukční řešení protipožárních uzávěrů před stávající nevyhovující rozvaděče bez jejich nutné demontáže).

d) Od 1.2.2020 byl aktualizován ceník.

e) Do aplikace Návrh rozvaděče.cz přibyly v posledních týdnech tisíce dalších přístrojů.

e) Vylepšujeme stále také aplikaci Chytrevodomery.cz = sledování, vyhodnocování, upozorňování či automatické uzavírání vody i přes mobil.